Rozhodnutie sociálnej siete Twitter zrušiť účet amerického prezidenta Donalda Trumpa vyvolalo kritiku dokonca aj od Angely Merkelovej či Alexeja Navaľného. Táto sociálna sieť na amerických konzervatívcov už dlhšie uplatňuje dvojitý meter.

Prvé dva týždne roku 2021 sa od predošlého vo veľkom nelíšia. Dali by sa zhodnotiť ako „divoké“, pričom zbožné priania ľudstva o pokojnom novom roku sa zatiaľ nenaplnili. Popri zúriacej pandémii sa k tomu pridala aj politická kríza v Spojených štátoch.

Tá v istom zmysle dosiahla (zatiaľ) svoj vrchol minulotýždňovými nepokojmi vo vládnom komplexe Kapitol, keď dav Trumpových stúpencov vtrhol do budovy Kongresu. Nepokoje si vtedy vyžiadali päť životov.

O dva dni na to pristúpila sociálna sieť Twitter, ktorá slúžila ako hlavná platforma pre dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa, k bezprecedentnému kroku. Súčasnú hlavu USA na platforme permanentne zablokovala. Dôvodom tohto kroku mal byť fakt, že prezidentove vyjadrenia a „kontext okolo nich – špecificky, ako boli prijaté a interpretované,“ mohli viesť k podnecovaniu násilia.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.