23. mája, 11:38

Dekolonizácia Británie: Mestská rada v londýnskej štvrti vraví, že rasové predsudky môžu mať aj trojmesačné bábätká

Dekolonizácia Británie: Mestská rada v londýnskej štvrti vraví, že rasové predsudky môžu mať aj trojmesačné bábätkáIlustračný obrázok. Foto: Flickr.com

Rasové predsudky môžu mať aj trojmesačné deti. Verejnosť sa o tomto spornom tvrdení snažila presvedčiť mestská rada v britskej metropole Londýn. Správa prichádza v tieni odhalenia, podľa ktorého si najmenej štyri verejné inštitúcie v Spojenom kráľovstve najali konzultantov pre diverzitu na to, aby „dekolonizovali zmýšľanie“ zamestnancov škôlok pracujúcich s batoľatami.

Názory o všadeprítomnom rasizme zo strany belošskej populácie v spoločnosti sú už takpovediac na dennom poriadku. Avšak tvrdenia, podľa ktorých rasizmom trpia už aj bábätká či deti v predškolskom veku, sú relatívnou novinkou súvisiacou s rozmachom amerického hnutia Black Lives Matter (BLM)

O tom, že nejde o okrajový pohľad po novom svedčí aj plagát s názvom Deti nie sú nikdy príliš mladé na to, aby hovorili o rase, ktorý na svojom twitterovom účte zdieľala Mestská rada v Islingtone (Islington je časť Londýna s populáciou asi 250-tisíc ľudí, pozn. red.). Plagát má monitorovať vývoj „rasových predsudkov“ spolu s vývojom dieťaťa, pričom prvé problémy vraj nastávajú už niekoľko týždňov po narodení.

Plagát presviedča, že „v troch mesiacoch sa deti viac pozerajú na tváre, ktoré zodpovedajú rase ich opatrovateľov“, pri deťoch do tridsať mesiacov zase platí, že väčšina z nich si „vyberá kamarátov na základe rasy“ a rasové predsudky vraj vrcholia vo veku „štyri a päť rokov“, pričom v piatich rokoch sú „biele deti silne zaujaté v prospech belošstva a naučili sa spájať niektoré skupiny s vyšším statusom ako iné“.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.