22. mája, 16:17

Českí fanúšikovia si na MS priniesli ukrajinskú vlajku. Fínski usporiadatelia ju odstránili

Českí fanúšikovia si na MS priniesli ukrajinskú vlajku. Fínski usporiadatelia ju odstrániliUkrajinská vlajka počas zápasu Česko vs Nórsko zdroj: Petr Nitsche twitter

Skupina českých fanúšikov si so sebou počas sobotňajšieho hokejového duelu medzi Českom a Nórskom priniesla ukrajinskú vlajku. Usporiadatelia ju však po chvíli odstránili. Na šampionáte sú podľa nich povolené len vlajky zúčastnených krajín.

Českí fanúšikovia chceli vyvesením ukrajinskej vlajky na zábradlie vyjadriť podporu napadnutej krajine. Popri ukrajinskej vlajke pred seba umiestnili aj dve české s nápismi: „Bež domov, Ivan – 1968,” ktorá odkazovala na inváziu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa, a „Čaká ťa Nataša – 2022,” ktorá zas signalizovala stále prebiehajúcu ruskú inváziu na Ukrajine.

Ukrajinská vlajka však v hľadisku dlho neostala. Fínski usporiadatelia ju totiž odstránili. „Päť minút tam vydržala. Potom nám ju bez vysvetlenia zložili,“ vyjadril sa jeden z fanúšikov pre portál iDnes.cz.

Vlajky sú pritom podľa fanúšikovskej príručky na zápasoch povolené, pokiaľ „neobsahujú znevažujúce poznámky či slová urážajúce ľudské práva alebo propagujú nenávisť alebo násilie”. 

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.