22. mája, 15:05

Šéf Aktualít Matovičovi pripomenul staršie postoje k ĽSNS. Si hanba, reagoval politik

Šéf Aktualít Matovičovi pripomenul staršie postoje k ĽSNS. Si hanba, reagoval politikNa snímke podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) pred 80. rokovaním vlády SR 18. mája 2022 v Bratislave. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Tohtotýždňové rokovania podpory protiinflačného balíčka medzi ministrom financií Igorom Matovičom a podpredsedom ĽSNS Martinom Beluským zarazilo aj šéfredaktora Aktualít Petra Bárdyho. Ten expremiérovi pripomenul jeho staršie postoje k uvedenej strane. Spustilo to jednu z najostrejších prestreliek medzi politikom a novinárom v poslednom čase.

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO), ktorý pomoc so schválením svojho protiinflačného balíčka cez týždeň hľadal aj u opozičnej ĽSNS, sa dostal do konfliktu so šéfredaktorom spravodajského portálu Aktuality Petrom Bárdym.

Novinár mu ešte v sobotu na sociálnej sieti pripomenul jeho slová bezprostredne po tom, ako bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár v roku 2019 kotlebovcov ako stranu nerozpustil.

„Povedal, že každý politik, ktorému úprimne záleží na tom, aby fašizmus ‚plíživo‘ nerozťahoval svoje nebezpečné chápadlá po Slovensku, by si mal oddnes vyhrnúť rukávy, vyliezť zo svojej bubliny či kaviarne a začať konečne riešiť skutočné problémy, ktoré ľudí na Slovensku trápia. Teraz chce riešiť ‚skutočné problémy ľudí‘ s ĽSNS,“ napísal Bárdy.

Šéf rezortu financií na druhý deň v obzvlášť tvrdej reakcii uviedol, že práve masívnou pomocou rodinám rieši skutočné problémy ľudí a tým umenšuje priestor pre rozťahovanie fašizmu. „A keď k tomu pomôže pár hlasov poslancov, ktorých niekto nazýva fašistami, urobím to. Lebo skutočný fašizmus je v tejto ťažkej chvíli sabotovať pomoc rodinám, a nie hlasovanie za rodiny,“ dodal.

Ako fašistov pritom kotlebovcov dlhodobo častuje aj sám Matovič. V roku 2017 v odozve na šekovú kauzu – ktorá sa tiež týkala pomoci rodinám – dokonca priamo v parlamente povedal, že inak ich už volať nebude. „Ste odporní fašiti a urobím všetko pre to, aby ste tu nabudúce neboli,“ skonštatoval tiež toho času Matovič.

Bárdy vraj nevie, čo je hľadanie pravdy

Bárdymu bývalý predseda vlády priamo pod facebookový príspevok dokonca napísal, že je tak obmedzený, že ani nedokáže pochopiť to, čo cituje. Nielen pri tejto myšlienke, ale aj neskôr v komentári expremiér novinárovi tykal.

„V tvojej bublinke problémy rodín nevidíš, ale mrzí ma veľmi, že si nedokážeš aspoň uvedomiť, že práve arogantné sebestredné odmietanie pomoci rodinám v núdzi je tá najlepšia živná pôda pre fašizmus. Pravidelne sa skrývaš za Jána Kuciaka, hráš sa pomaly na jeho tútora. V skutočnosti nie si z neho ani odvarom. Si hanbou. Nevieš, čo je hľadanie pravdy, nevieš, čo je objektívna žurnalistika. Užívaš si pocit pomaly Boha, ktorý môže aj lož na pravdu prekrstiť,“ povedal mu okrem iného.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.