21. mája, 22:03

Porazili sme Taliansko. Povinné tri body sme získali, ale ťažko sa na to pozeralo

Porazili sme Taliansko. Povinné tri body sme získali, ale ťažko sa na to pozeraloSlovenskí hokejisti zľava strelec gólu Adam Sýkora, Daniel Gachulinec, Michal Krištof a Adam Jánošík oslavujú Sýkorov premiérový gól počas šiesteho zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Taliansko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 21. mája 2022 v Helsinkách. Foto: TASR / Martin Baumann

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v sobotňajšom zápase základnej A-skupiny MS vo Fínsku nad Talianskom 3:1 a postup do štvrťfinále majú vo svojich rukách. Rozhodne sa o ňom v ich záverečnom stretnutí v skupine proti Dánsku.

Slováci boli proti Taliansku v úvode aktívnejší a v prvej tretine svoju prevahu vyjadrili dvoma gólmi z hokejok Michala Krištofa a mladíka Adama Sýkoru. Ten sa stal vo veku 17 rokov a 254 dní najmladším strelcom Slovenska na MS. Celkovo je najmladší strelec národného tímu Juraj Slafkovský, ktorý mu prihral a po góle priniesol aj na striedačku puk. Vlani vo veku 17 rokov a 22 dní rozhodol o výhre v príprave nad Lotyšskom 1:0 pp. V druhej tretine gól nepadol. V tretej využili Taliani presilovku a duel zdramatizovali, no Alex Tamáši odpovedal taktiež v početnej výhode a upravil na 3:1.

Taliani sú s jedným bodom na predposlednom mieste tabuľky a v ich záverečnom zápase v pondelok o 15.20 h s Kazachstanom sa rozhodne o zostupujúcom z A-skupiny.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho po dvoch dňoch voľna v utorok o 15.20 h nastúpia proti Dánsku. Oba tímy majú na konte po deväť bodov, no severania majú k dobru pondelkový (19.20 h) duel s obhajcami trofeje z Kanady.