22. mája, 08:34

Reklama na alibizmus alias bezmocný premiér

Reklama na alibizmus alias bezmocný premiér

Všetci sme to viac-menej vedeli, a predsa to znelo z premiérových úst neuveriteľne. V kľúčovej chvíli Heger priznal, že v koalícii nemá moc. Vyvstáva otázka, aká je teda jeho úloha.

Ak patríte medzi tých, čo by pri súčasnom napätí v koalícii čakali rozhodné konanie premiéra, nie ste sami. Zvýšenie prídavkov na deti, daňového bonusu, vyššie krúžkovné či protiinflačné a daňové opatrenia polarizujú koalíciu.

Na jednej strane stojí pochopiteľná a náležitá snaha finančne pomôcť obyvateľom v časoch rekordne vysokej inflácie a drahších energií, s tým, že ďalšie vyhliadky vývoja sú nepriaznivé. K tomu sa pridal balíček na pomoc rodinám, ktorý má svoje miesto vo vládnom programe. Hlas sľubov, pomoci, ale aj hlas emócie.

Na druhej strane je logický pragmatizmus, slová o primeranosti, adresnosti a dôsledkoch pomoci na rozpočet. Skutočne je na mieste 50 eur na takzvané krúžkovné? Kde nájdeme vyše miliardu eur na celý balík opatrení? Je vyššie zdanenie firiem vrátane Slovnaftu tá správna cesta? Hlas rácia, hoci s veľkou dávkou politikárčenia.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.