21. mája, 11:45

Slovensko ako prvý štát EÚ ponúka overenie kvality a pravosti medu. Metódu vyvinul tím zo Slovenskej akadémie vied

Slovensko ako prvý štát EÚ ponúka overenie kvality a pravosti medu. Metódu vyvinul tím zo Slovenskej akadémie viedNa snímke včelár Róbert Kňažko, ktorý sa o mestské včely stará. V Bratislave 25. júna 2020. Foto: TASR/Dano Veselský

Slovensko hlási prvenstvo vo výskume kvality včelieho medu. Nový akreditovaný test z laboratória vedcov Slovenskej akadémie vied odhaľuje antibakteriálny potenciál medu.

Príroda je v rozpuku, kvitnú stromy i kvety, do popredia sa opäť dostávajú malí opeľovači – včely. Tohtoročná sezóna má dobré vyhliadky, aby sa odlíšila od dvoch predošlých. Úhyny včelstiev boli počas zimného obdobia do desať percent, čo zaraďuje zimu 2021/2022 medzi tie s najnižšími stratami za posledné desaťročie.

Samozrejme, svoje robia aj parazity, ako klieštik, vírusy či postreky, ale výrazné mrazy či dažde nás zatiaľ obišli. „Jar roku 2022 sa vyvíja veľmi pozitívne a spotrebitelia sa už čoskoro budú môcť tešiť na dostatok kvalitných jarných medov,“ konštatuje Milan Rusnák, predseda Slovenského zväzu včelárov.

Napriek tomu je pre dnešných včelárov-živnostníkov čoraz ťažšie predať svoj med. Kde hľadať príčinu?

Falšuje sa na celom svete a stráca medicínsku kvalitu

Supermarkety ho ponúkajú za nižšie ceny ako slovenskí včelári. Spotrebitelia sú preto zvyknutí na nižšiu cenu medu, ktorej sa bežný včelár nevie priblížiť. Med je však jednou z potravín, pri ktorej by sme mali dvakrát zvážiť, či sa budeme riadiť len cenou. Vieme o častom využívaní glukózo-fruktózového sirupu na riedenie medu, čo sa pomerne ťažko odhaľuje. Cena za kilogram takéhoto sirupu sa síce pohybuje už od 50 centov, ale s pravým medom nemá veľa spoločného. Lenže odhaliť podvodníkov nie je vôbec jednoduché.

„Med je v Európe tretia najčastejšie falšovaná potravina. Falšovanie je ako doping, teda vždy o krok dopredu pred metódami na jeho odhalenie. Európa nie je sebestačná v produkcii medu, a preto sa dováža z tretích štátov. Odhaľovať všetky kontaminanty v mede, respektíve jeho falšovanie, je finančne a po stránke prístrojov náročný proces. Ani tie najlepšie laboratóriá v Európe si niekedy nevedia poradiť,“ vysvetľuje Juraj Majtán z Ústavu molekulárnej biológie SAV.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.