20. mája, 12:08

Bidenov syn zarobil pre väzby na Čínu skoro šesť miliónov dolárov

Bidenov syn zarobil pre väzby na Čínu skoro šesť miliónov dolárovNa archívnej snímke z 7. novembra 2020 novozvolený americký prezident Joe Biden (vpravo) a jeho syn Hunter Biden sa objímajú vo Wilmingtone. Foto: TASR/AP

Syn amerického prezidenta Hunter Biden získal vďaka väzbám na Čínu v súčte takmer šesť miliónov dolárov. Šlo až o polovicu jeho zárobkov za roky 2013 až 2018. Podľa bývalého vysokopostaveného úradníka FBI vďaka tejto blízkosti existuje riziko ohrozenia národnej bezpečnosti, no nie všetci experti tento názor zdieľajú. Hunter Biden v minulosti utrácal peniaze na párty, drogy a život v luxuse tak intenzívne, až nebol schopný splácať výživné či hypotéky.

Na celom svete zrejme niet veci, ktorá by kritikov amerického prezidenta Joea Bidena zaujímala viac ako notebook jeho syna Huntera. Odkedy ho potomok šéfa Bieleho domu odniesol v údajne podnapitom stave do opravovne v štáte Delaware v roku 2019 – odkiaľ sa neskôr dostal do rúk svetových médií – diskreditujúce (dez)informácie prichádzajú v pravidelných intervaloch.

Jednou z nich bol veľmi sporný príbeh o tom, že Hunter Biden vybavil pred rokmi peniaze na výskum smrtiacich patogénov na Ukrajine. Ten okrem iného poslúžil Kremľu na ospravedlňovanie vojny proti nášmu východnému susedovi. Štandard sa správe prebratej aj veľkými anglosaskými médiami venoval v rozsiahlej analýze, pričom dospel k záveru, že je nedôveryhodná.

Polovica príjmov z Číny

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.