Kritika na hlavu ministra hospodárstva Richarda Sulíka sa predsedovi vlády Igorovi Matovičovi vymyká z rúk. Podľa politológa Jozefa Lenča ňou premiér pácha politickú samovraždu, pričom nahráva do kariet opozícii.

„Ak by chcel návrat mafie, nekonal by inak. Stabilný génius víťazoslávne ukázal graf. Sťa z Infovojny. V ňom svietilo, že kvôli neobjednaným AG testom zomrelo od začiatku decembra 4 300 ľudí. Vyronil slzu. A de facto obvinil Sulíka zo zabitia,“ píše v príspevku na sociálnej sieti politológ Jozef Lenč s odkazom na pondelňajšiu tlačovú konferenciu a vystúpenie premiéra.

Podotýka však, že ministra hospodárstva vraj Matovič neodvolá, nakoľko Sulík by mu inak následne rozbil koalíciu. Lenč sa preto nazdáva, že premiér prevzal zodpovednosť za obete koronavírusu na seba a na súčasnú vládu, čím dáva tromfy do rúk opozícii.

„Opozícia si nemôže želať lepší deň. Pirát z Karibiku už isto točí video, v ktorom ďakuje Matovičovi za pomoc. Vskutku by ma zaujímalo, Jaro Naď: Kto toto vymyslel? Čo tým sledoval? Politická samovražda v priamom prenose,“ hovorí Lenč.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.