20. mája, 15:42

Sabaka spustil zbierku, aby mohol podať žalobu na Republiku a Mazureka. Viac než polovicu potrebných peňazí už získal

Sabaka spustil zbierku, aby mohol podať žalobu na Republiku a Mazureka. Viac než polovicu potrebných peňazí už získalNa snímke v popredí lekár Peter Sabaka počas verejnej výzvy zdravotníkov z nemocníc verejnosti na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19. V Bratislave 8. novembra 2021. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Lekár Peter Sabaka chce podať nové obžaloby proti poslancovi parlamentu Milanovi Mazurekovi či jeho strane Republika. Žiada finančné odškodnenie, ktoré chce využiť na podporu zdravotníckych zariadení.

Sabaka, ktorý pracuje na infektologickej klinike na bratislavských Kramároch, žiada od odídencov od Kotlebu dokopy 48-tisíc eur, lebo o ňom na Facebooku úmyselne šírili nepravdivé informácie.

Poslanec Milan Mazurek ho nepriamo obvinil zo smrti chlapca, ktorého lekárka odmietla ošetriť, lebo jeho matka sa nezaočkovala. Podľa europoslanca Milana Uhríka zasa dostal za angažovanie sa počas covidu od šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) 28-tisíc eur. Išlo o sumu, ktorú Sabaka dostal ako súčasť štátnej ceny J. M. Hurbana.

Zatiaľ nevysúdil peniaze ani ospravedlnenie

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.