19. mája, 19:48

Matovičov balíček sa prerokuje v skrátenom konaní, šéf OĽaNO verí, že prorodinná koalícia vydrží

Matovičov balíček sa prerokuje v skrátenom konaní, šéf OĽaNO verí, že prorodinná koalícia vydržíFoto: Martin Baumann/TASR

Matovičov balíček získal prvýkrát väčšinu, návrh na zrýchlené rokovanie podporili aj poslanci opozície. Koaličná strana SaS návrh nepodporila a zvažuje použitie koaličného veta, ak Sulíkovi neprejde pozmeňovací návrh.

Pomoc v boji proti inflácii prerokuje plénum Národnej rady v zrýchlenom režime. Poslanci to schválili na štvrtkovom hlasovaní po 19. hodine. Opatrenia v rámci návrhu zákona o financovaní voľného času dieťaťa zahŕňajú 50 eur mesačne na voľnočasové aktivity detí, zvýšenie sumy daňového bonusu a prídavku na dieťa. Za skrátené legislatívne konanie hlasovalo 83 zo 134 prítomných poslancov.

Igor Matovič verí, že „prorodinná koalícia“ vydrží až do schválenia protiinflačnej pomoci. Zároveň však očakáva, že sa niektorí s týmto návrhom zákona aj po jeho prijatí obrátia na Ústavný súd. Vyhlásil to počas záverečnej reči k skrátenému legislatívnemu konaniu o návrhu zákona o financovaní voľného času dieťaťa v pléne Národnej rady.

„Pevne verím, že to posunieme aj ďalej a že tá prorodinná koalícia, ktorá sa tu vytvorila pri tomto návrhu zákona, ktorá sa nepozerá na to, akú máme farbu politického trička, vydrží až do finále,“ skonštatoval Matovič. Zároveň si myslí, že vyjadrenia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej v parlamente aj na vláde sú akoby pripraveným „podkladom“ na Ústavný súd. „Očakávam aj po finálnom schválení zlomyseľnú sabotáž od ľudí, ktorí budú mať právo podať tento návrh zákona na Ústavný súd,“ skonštatoval Matovič, podľa ktorého sú v tomto prípade splnené kritériá na skrátené legislatívne konanie.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.