19. mája, 16:34

Chodarionok: Ukrajina bude z ruských plánov nemilo prekvapená. Na americké húfnice zostanú len spomienky

Chodarionok: Ukrajina bude z ruských plánov nemilo prekvapená. Na americké húfnice zostanú len spomienkyMichail Chodarionok. Zdroj: Reprofoto Youtube

AKTUALIZOVANÉ Ruský armádny plukovník v zálohe a vojenský analytik Michail Chodarionok, ktorý v pondelok v ruskej štátnej televízii Rossija-1 kritizoval nepriaznivý priebeh ruských vojenských operácií na Ukrajine, v stredu vyhlásil, že ukrajinská armáda z nadchádzajúcich plánov ruskej armády nemilo prekvapená. Informuje o tom agentúry DPA.

Chodarionok v stredajšej relácii „60 minút“ televízie Rossija-1 uviedol, že správy o tom, že ukrajinská armáda môže spustiť protiútok, sú „zveličené“. V rovnakej relácii v pondelok ruský plukovník v zálohe kritizoval ťaženie ruskej armády na Ukrajine. Relácia tentokrát niesla názov: „Úspechy ruských vzdušných a vesmírnych síl“.

„Základom je, že realizácia plánov (ruskej armády) ukrajinskú stranu v blízkej budúcnosti nepríjemne prekvapí,“ povedal Chodarionok. Moderátorka relácie Oľga Skabajevová, ktorá mu v pondelok viackrát protirečila, ho tentokrát nechala hovoriť niekoľko minút bez prerušenia.

Chodarionok zdôraznil, že ruská armáda sleduje a ničí zbrane dovážané zo zahraničia. „Na americké húfnice zostanú čoskoro len spomienky,“ vyhlásil Chodarionok.

Ešte v pondelok pritom ruský plukovník v zálohe hovoril o silnej vôli ukrajinskej armády a upozorňoval, že sa onedlho začne prejavovať pomoc z Európy. „Situácia sa pre nás bude zhoršovať,“ skonštatoval v pondelok Chodarionok aj napriek odporu moderátorky relácie.

(tasr, ste)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.