20. mája, 05:53

Za Harabinovo stíhanie zaplatíme svojím pokrytectvom

Za Harabinovo stíhanie zaplatíme svojím pokrytectvomŠtefan Harabin. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Čosi tu nesedí. Harabin je stíhaný a cena, ktorú za to Slovensko platí, je pokrytectvo. Snáď sú predsa na Slovensku premýšľajúci ľudia, ktorých by to nemalo nechať ľahostajnými. Píše Vladimír Palko.

Národná kriminálna agentúra NAKA vzniesla obvinenie za schvaľovanie trestného činu voči Štefanovi Harabinovi. Mal sa ho dopustiť po ruskej invázii na Ukrajinu tým, že v statuse na sociálnej sieti uviedol, že byť na mieste Vladimíra Putina, konal by rovnako. Podľa vyšetrovateľa tým schvaľoval zločin agresie.

Čo si myslím o Harabinovi

Môj názor na politické pôsobenie Štefana Harabina je dlhodobo kritický. Harabin kandidoval v prezidentských voľbách 2019, v ktorých som podporoval Františka Mikloška. V tom čase som sa zúčastňoval osvetových aktivít Slovenského dohovoru za rodinu o rizikách Istanbulského dohovoru. Keď farár Maroš Kuffa, neformálny líder Slovenského dohovoru za rodinu, vysielal signály, ktoré sa dali chápať ako podpora Harabina, považoval som za vhodné ukončiť účasť na aktivitách Slovenského dohovoru, i keď dobré vzťahy s jeho aktivistami som si udržal.

S Harabinom nie sme zajedno ani v hodnotení ruskej invázie na Ukrajinu. Harabin ju ospravedlňoval, ja som ju odsudzoval, a to už aj pred jej začiatkom, keď bola potenciálnou.

Vyšetrovatelia hovoria o Ukrajine, Harabin o Iraku

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.