Testovať, testovať a testovať. Zhruba týmto spôsobom možno zhrnúť najnovšiu myšlienku premiéra Igora Matoviča, ktorou chce zabrániť zhoršovaniu pandemickej situácie na Slovensku. Tú podľa jeho slov nezlepšuje ani tvrdý lockdown.

Ďalšie celoplošné testovanie oznámil predseda vlády Igor Matovič na tlačovom brífingu, ktorý zorganizoval s ministrom vnútra Romanom Mikulcom, šéfom rezortu zdravotníctva Marekom Krajčím a ministrom financií Eduardom Hegerom.

Minister zdravotníctva zopakoval, že situácia je „veľmi vážna“ a konkretizoval, že na Slovensku padol rekord v počte hospitalizovaných pacientov. Ide o číslo 3 292, z toho je 250 pacientov na pľúcnej ventilácii a desiatky pacientov na podporných režimoch zabezpečujúcich dýchanie.

Dôvodom tohto stavu je podľa neho nielen nedodržiavanie opatrení, ale takisto prítomnosť novej britskej mutácie koronavírusu na území Slovenska, ktorá sa potvrdila vo viacerých mestách naprieč krajinou. Odborníci však podľa neho už pracujú na vývoji nového testu, ktorý ho bude vedieť účinnejšie odhaliť.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.