19. mája, 06:01

Našu prácu ničia, pretvárajú realitu. Zakladateľa najväčšej LGBT organizácie v Európe zlostí trans hnutie

Našu prácu ničia, pretvárajú realitu. Zakladateľa najväčšej LGBT organizácie v Európe zlostí trans hnutieSimon Fanshawe. Foto: reprofoto YouTube

Založil ju s cieľom hájiť práva gejov a lesieb, dnes ju uniesli ľudia, ktorí popierajú už aj rozdiely medzi ženami a mužmi. Zakladateľ najväčšej LGBT organizácie v Spojenom kráľovstve a v celej Európe Simon Fanshawe má ťažké srdce na trans aktivistov. Ide podľa neho o ľudí, pre ktorých rovnosť znamená vnucovanie ich názorov všetkým ostatným, a o tých, ktorí si predstavujú, že sa realita môže pretvoriť do podoby, aby vyhovovala ich požiadavkám.

Otvorený homosexuál a jeden zo spoluzakladateľov najväčšej britskej a európskej LGBT organizácie Stonewall Simon Fanshawe obvinil túto skupinu z diskreditácie aktivizmu za práva sexuálnych menšín. Prekáža mu totiž, že si osvojila progresívnu transgender ideológiu, ktorú nazýva nekompromisnou.

„Celej našej práci hrozí, že bude zničená, povesť Stonewallu zdiskreditovaná a jeho kredibilita premrhaná trans aktivistami (…), ktorí veria, že môžu každému diktovať, čo je dovolené hovoriť a myslieť si,“ povedal s dôvetkom, že problém sa netýka všetkých v tejto komunite.

„Rovnosť pre nich znamená vnucovanie ich názorov všetkým ostatným bez diskusie. To by malo znepokojovať každého, kto verí, že sloboda prejavu je posvätná,“ dodal Fanshawe, ktorý známu organizáciu založil v roku 1989 po boku ďalších piatich aktivistov.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.