17. mája, 13:58

Moskovský patriarcha chváli Orbána: Je jedným z mála politikov, ktorý podporuje kresťanské hodnoty

Moskovský patriarcha chváli Orbána: Je jedným z mála politikov, ktorý podporuje kresťanské hodnotyPatriarcha Kirill. Foto: TASR/AP

Moskovský patriarcha a spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina pochválil maďarského premiéra za podporu kresťanských hodnôt i tradičnej rodiny. Ďakoval mu aj za výstavbu pravoslávnych chrámov v Maďarsku.

Patriarcha Moskvy a celého Ruska Kirill gratuloval maďarskému predsedovi vlády Viktorovi Orbánovi k víťazstvu v parlamentných voľbách. Pochválil ho aj za podporu kresťanských hodnôt:

„Ste jedným z mála európskych politikov, ktorí vo svojich aktivitách dávajú veľkú pozornosť otázkam podpory kresťanských hodnôt, posilňovaniu inštitúcie tradičnej rodiny a pravidiel verejnej morálky. Poznám vás ako aktívneho obrancu prenasledovaných kresťanov v Stredozemí a v afrických krajinách,“ podčiarkol pravoslávny líder a pokračoval:

„Veľmi si vážim vašu starostlivosť a pozornosť voči potrebám maďarskej diecézy Moskovského patriarchátu, ktorá s plnou asistenciou úradov úspešne obnovuje a stavia pravoslávne chrámy. Medzi nimi aj Uspenskú katedrálu v Budapešti, architektonický klenot hlavného mesta.“ doplnil pravoslávny patriarcha.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.