Biskup Stolárik, inšpirovaný kňazom Philipom Kemmym a poľskou mystičkou Faustínou Kowalskou, vyzýva na modlitbu za zomierajúcich na COVID-19.

Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup, vyzval veriacich k modlitbe Korunky Božieho milosrdenstva za ľudí, ktorí zomierajú na následky koronavírusu osamote a bez útechy svojich blízkych. Urobil tak počas priameho prenosu na Rádiu Lumen v stredu 6. januára, pričom sa inšpiroval kňazom o. Philipom Kemmym, ktorý s touto výzvou prišiel už v prvej vlne pandémie v Taliansku.

„Zomierajúci ostávajú často osamotení, pretože lekári a zdravotníci sú tak vyčerpaní, že už na všetko nestačia,” konštatoval Mons. Stolárik. „Treba im prejaviť úctu a vďaku, že s vypätím síl konajú to, čo ešte vládzu. Ale tí, ktorí odchádzajú z tohto sveta, odchádzajú osamote a možno odchádzajú nezmierení s Bohom. A tak vstupuje tu naša možnosť pomoci týmto zomierajúcim ľuďom,“ zdôvodňuje výzvu duchovnej adopcie rožňavský biskup.

Ďalej v príhovore spomína pôvodcu myšlienky, otca Philipa Kemmyho, kňaza pôsobiaceho v Írsku. Ten sa počas prvej vlny pandémie, keď sa situácia veľmi zhoršila najmä v Taliansku, začal zamýšľať nad množstvom ľudí, ktorí zomierali opustení a osamotení.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.