15. mája, 06:29

Obloha patrí mieru, nie bombardérom, pozor na otroctvo konfliktu, volá pápež

Obloha patrí mieru, nie bombardérom, pozor na otroctvo konfliktu, volá pápežPápež František. Foto: TASR/AP

Letectvo nemá rozosievať smrť, migranti sú prínosom a neslobodno upadnúť do otroctva konfliktu. Takto sa pápež prihovoril v uplynulých dňoch.

František pokračoval v protivojnovej línii aj tento týždeň. Varoval pred používaním letectva „ako nástroja na ublíženie, ničenie a smrti“ v prejave pre taliansku organizáciu civilného letectva:

„Nanešťastie to vidíme aj v tejto hroznej vojne na Ukrajine, ktorá je každodenne poznačená leteckým bombardovaním. Tvárou v tvár tomuto bezútešnému scenáru nás o to viac tlačí v našich srdciach nádej, že obloha bude vždy len oblohou mieru, aby sme mohli v pokoji lietať a nadväzovať a upevňovať priateľské a mierové vzťahy. Letectvo je priateľstvo, je to stretnutie!“

Rímsky biskup tiež vystríhal, aby sme neupadli „do otroctva konfliktu, ktorý vedie k vojnám a rozdeleniu“. Povedal to v prejave Medzinárodnej anglikánsko-katolíckej komisie, kde spomenul svoju nastávajúcu návštevu Južného Sudánu začiatkom júla tohto roku. Označil ju za ekumenickú mierovú púť. Dúfa, že inšpiruje kresťanov, aby boli podporovateľmi zmierenia, svornosti, a vedeli „povedať ,nie´ zvrátenej a zbytočnej špirále násilia a zbraní“.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.