Piate kolo Svetového pohára v biatlone prinieslo prvé slovenské body. O ich zisk sa postarala Ivona Fialková. Trápenie po dvojtýždňovej karanténe ich však neopustilo. Aj napriek vyšším umiestneniam sa po pretekoch obe sťažovali na zdravotné problémy. Rozhodli sa preto nezúčastniť ďalšieho kola a ich účasť na majstrovstvách sveta je ohrozená.

Paulína Fialková sa v tejto sezóne vrátila do čias kariérnych začiatkov, kedy ukončovala preteky na 70. až 80. pozícii. Vzniknutá situácia nevyvoláva pocity déjà vu, skôr pripomína nočnú moru, z ktorej sa nedokáže biatlonistka zobudiť.

Od jej prvých pretekov ju trápi streľba, ktorá je v priemere druhá najhoršia v celej kariére. Jej úspešnosť dosahuje slabých 63 percent, za prvou Marte Olsbu Roiselandovú stráca 26 percent. Trestné okruhy nepridávajú ani jej bežeckej forme, ktorá v pretekoch po nevydarenej streľbe výrazne klesá. Predĺžil sa i čas strávený na strelnici, v porovnaní s najlepšou sezónou ostáva pri stojke dlhšie o štyri a pri ľahu o dve sekundy. Napriek tomu by lepšia streľba zásadný problém nevyriešila. Bežecky Fialková lavíruje medzi 50. až 60. miestom, pričom v predchádzajúcej sezóne sa pohybovala medzi 15 najlepšími.

„Chýba mi rýchlosť, ale to nie je všetko. Snažím sa tú krízu prekonať, neviem ako dlho to bude trvať a čo všetko ešte musím urobiť. Snažím sa robiť maximum, môj športový osud skúša koľko vydržím. Ja sa nevzdávam,“ uviedla Paulína Fialková po svojich tretích individuálnych pretekoch. Tie zakončila na 74. mieste. Hoci sa v úvode šprintu piateho kola zdalo, že sa Fialková zlepšila, pretekárka to na trati cítila inak. „Od štartu až do cieľa som cítila, že bežím zle a nevládzem. Mala som problém so svalmi aj s dýchaním,“ dodala.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.