Konflikt medzi ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom a predsedom vlády Igorom Matovičom je otvorene verejný už dlhšiu dobu. K verbálnym útokom zo strany premiéra sa však po novom roku pridávajú aj jeho verní politickí súputníci, ktorí by Sulíka najradšej videli mimo vládnej koalície.

Na odchod z funkcie ministra hospodárstva vyzval Matovič (OĽaNO) Sulíka (SaS) už pred Vianocami. Dôvodom bol pozdržaný nákup testov na ochorenie COVID-19. Tie premiér označil za „šmejd“, aj keď podľa Sulíka ide o rovnaké testy, ako boli použité pri prvom plošnom testovaní vlani na jeseň. Matovič vtedy o plošnom testovaní hovoril ako o „atómovej zbrani“ proti novému koronavírusu, ale teraz hádže vinu na ministra hospodárstva a tvrdí, že rovnaké testy zaobstarané jeho rezortom sú nekvalitné.

Premiérovi stranícki kolegovia z hnutia OĽaNO si po novom roku našli aj ďalšie dôvody na to, aby vyzvali Sulíka na odchod z funkcie ministra hospodárstva a SaS na zváženie členstva vo vládnej koalícii.

Poslanec Európskeho parlamentu za hnutie OĽaNO Peter Pollák na svojom facebookovom profile o lídrovi SaS píše, že je vraj načase odvolať ho z funkcie ministra hospodárstva. Podľa europoslanca je Sulík „nielen bezcitný, ale aj neschopný“.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.