Pápež sa stretol so ženami vojakov, ktorí bojujú na východe Ukrajiny, a v Hongkongu zadržali kardinála. František v nedeľu svätorečí aj holandského kňaza-novinára, ktorý zomrel v koncentračnom tábore.

Je naozaj reálne, ako pred časom písala americká agentúra, že pápež a moskovský patriarcha Kirill by sa mohli stretnúť v Bratislave? Na to sa autor článku pýtal vatikánskeho "premiéra" kardinála Pietra Parolina na rímskej konferencii. Štátny sekretár Svätej stolice reagoval s úsmevom: "Možno".

Kardinál Parolin. Foto: autor

Pápež František v rámci svojej protivojnovej diplomacie prijal ženy dôstojníkov z pluku Azov, ktorí bojujú proti Rusom v meste Mariupol. Vatikán Ukrajinky pozval na krátke stretnutie s pontifikom po skončení generálnej audiencie. Obe ženy schôdzku vnímajú ako historický moment, ktorý má pomôcť k záchrane ich mužov. Pontifex sľúbil, že sa za ne a ich mužov bude modliť.

https://dennikstandard.sk/204435/zeny-dostojnikov-pluku-azov-u-papeza-dufame-ze-pomoze-zachranit-manzelov-v-azovstale/

Rímsky biskup pokračoval v normálnej pracovnej činnosti napriek pretrvávajúcej bolesti kolena. Novinári sa pýtali, ako sa vyvíja jeho zdravie. Aj keď oficiálne správy o jeho zdravotnom stave nie sú známe, ubezpečili nás, že ak by sa niečo závažné stalo, médiá budú informované.

Ukrajinky Katarína a Júlia po stretnutí s pápežom. Foto: Bohumil Petrík

Najnovšie autorské články