Spoločnosti Google, Apple a Amazon podnikli kroky proti sociálnej sieti Parler. Tá sa tituluje ako miesto dodržujúce slobodu prejavu, pričom sa v poslednom čase stala obľúbenou hlavne pre konzervatívcov a stúpencov odchádzajúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Cenzúra dosahujúca doteraz nevidených rozmerov. Aj tak by sa dal opísať nedávny krok amerických internetových gigantov, ktorí v priebehu 24 hodín vyradili zo svojich platforiem sociálnu sieť Parler.

Po nedávnych udalostiach v Spojených štátoch, kedy dav Trumpových podporovateľov vtrhol do komplexu Kapitolu a hlavne do budovy Kongresu, sa nad Parlerom zatiahla obloha. Spoločnosť Google v piatok 8. januára vyradila aplikáciu tejto sociálnej siete zo svojho online obchodu Google Store.

K rovnakému kroku pristúpila v sobotu 9. januára aj korporácia Apple, ktorá Parler odstránila z obchodu Apple Store. Spoločnosť dala predtým sociálnej sieti 24 hodín na to, aby predložili plán na kontrolu príspevkov. Dôvodom k tomuto postupu mal byť fakt, že Parler používali ľudia na koordináciu nedávneho útoku na Kapitol.

Najnovšie autorské články