11. mája, 18:10

Remišová: Sulík vodí po Slovensku milionárov. Keby sa porozprával s ľuďmi, zistil by, že nemajú z čoho zaplatiť účty

Remišová: Sulík vodí po Slovensku milionárov. Keby sa porozprával s ľuďmi, zistil by, že nemajú z čoho zaplatiť účtyVeronika Remišová. Foto: TASR/Michal Svítok

AKTUALIZOVANÉ Avizovaný protiinflačný balíček opatrení sa na stredajšie rokovanie vlády nedostal. Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) uviedla, že SaS podmieňuje súhlas s ním postom šéfa Protimonopolného úradu SR. Premiér Eduard Heger neskôr doplnil, že koalícia pracuje na tom, aby pri návrhu protiinflačnej pomoci presvedčila stranu SaS.

„Myslela som si, že sme sa dohodli v pondelok (9. 5.) na koaličnej rade, kde sme sedeli do jednej v noci a boli sme viac-menej dohodnutí na nejakých parametroch. Dozvedela som sa, že naša dohoda neplatí a že protiinflačný balík na vládu nepôjde. A prijatie daňového bonusu by mal pán Sulík (SaS) podmieňovať šéfom Protimonopolného úradu SR. Budeme chcieť vysvetlenia, pretože keď sa na niečom dohodneme, tak to by malo platiť,“ uviedla v stredu ešte pred rokovaním vlády vicepremiérka Veronika Remišová..

Podčiarkla, že jej strana presadzuje pri nezávislých kontrolných inštitúciách, ktorými sú Protimonopolný úrad SR, Úrad pre verejné obstarávanie a Najvyšší kontrolný úrad SR, verejné výberové konania. „Tieto úrady by nemali byť lénom žiadneho ministra ani politickej strany,“ poznamenala.

Čo vyčíta šéfka Za ľudí Sulíkovi

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.