10. mája, 13:33

Prečo nie sme ochotní bojovať za Slovensko. Prst ukazuje na liberalizmus

Prečo nie sme ochotní bojovať za Slovensko. Prst ukazuje na liberalizmusIlustračné foto: Peter Michal Bohúň: Ján Francisci ako kapitán slovenských dobrovoľníkov, výrez z diela. Zdroj: webumenia.sk

Mnohí sa v uplynulých dňoch pozastavili nad prieskumom verejnej mienky, podľa ktorého by bola za Slovensko ochotná bojovať len malá časť obyvateľstva. Pohoršenie nestačí, kým si neodpovieme na príčinu. Ide totiž len o zrkadlo liberálnych myšlienok, ktoré sa presadili v našej spoločnosti.

V mojom predchádzajúcom zamestnaní som sa takmer každý rok pýtal zhruba osemnásťročných stredoškolákov, či by boli v prípade napadnutia Slovenska ochotní brániť svoju vlasť. V drvivej väčšine prípadov to študenti rezolútne odmietli. Na ich reakciách bolo vidieť, že tá predstava im pripadá ako z iného vesmíru. Ak si dobre spomínam, ochotu bojovať prejavili za šesť rokov len dvaja študenti a ďalší dvaja boli ochotní zamyslieť sa nad tou možnosťou. Pre ostatných to bolo sci-fi.

Tieto dva prieskumy potvrdili odpovede mojich vtedajších študentov a ukazujú, ako veľmi je naša spoločnosť poznačená liberálnym myslením, ktoré odmieta alebo karikuje takmer všetky tradičné hodnoty, národ a štát nevynímajúc.

Národ ako dôvod zničujúcich vojen

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.