Malo ísť o bulvárne promo Slovenska nebývalých rozmerov, no prinieslo to cirkus na pôde Národnej rady SR. Z návštevy nemeckých milionárov, ktorým cez víkend robil štafáž aj minister hospodárstva, župan či podpredseda parlamentu, sa stáva jedna z politických blamáží roka.

Minister hospodárstva Richard Sulík pozval ešte počas svetovej výstavy Expo v Dubaji nemeckú rodinu Geissenovcov na návštevu Slovenska. Excentrickí milionári - ktorí sú po správnosti vlastne Geissovci po otcovi Robertovi Geissovi - napokon uplynulý víkend skutočne prišli.

Vzhľadom na to, že ich pobyt rezonuje aj za hranicami bulvárneho spravodajstva z dôvodov, ktoré z textu neskôr prirodzene vyplynú, je žiaduce pýtať sa, prečo k nemu vôbec prišlo.

Popri Sulíkovej inklinácii k Nemecku, v ktorom dlhé roky žil, existuje aj jednoduché oficiálne stanovisko.

Politik veril, že nemeckí zbohatlíci urobia krajine pod Tatrami v rámci svojej reality šou vynikajúce promo. Podporil ho v tom aj predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý v RTVS uviedol, že Geissovci sú na Slovensku pracovne a nakrúcajú seriál, ktorý uvidia „desiatky, možno stovky miliónov ľudí po celom svete“, a preto to pomôže prezentácii Slovenska.

Priznáme sa, že táto rodina leží dlhé roky na periférii nášho záujmu a nevedeli sme o jej členoch dokopy nič. Rozhodli sme sa teda pátrať jednak po tom, čo je na štvorčlennej famílii také pozoruhodné a po druhé overiť, do akej miery sú reči o jej kolosálnom výtlaku pravdivé.

Menej populárni ako Mojsejovci

V prvom rade, na Geissovcoch zaujímavého veľa nie je: Ide skrátka o zámožný pár a dve deti, ktorí spolu v extrémne rozvláčnej reality šou vysielanej aj na Slovensku vystavujú na obdiv svoje luxusné vily, jachty a autá, a trénujú tým slinné žľazy bežnej populácie, ktorá si nič z toho nikdy nebude môcť dovoliť.

(viac…)

Najnovšie autorské články