10. mája, 05:02

Depp, Heardová a úpadok amerických neziskoviek

Depp, Heardová a úpadok amerických neziskoviekJohnny Depp na súde. Foto: TASR/AP

Bulvárnou udalosťou mesiaca je súd hollywoodskych hviezd a bývalých manželov Amber Heardovej a Johnnyho Deppa. V roku 2018 vyšiel v denníku Washington Post komentár, v ktorom Heardová opisuje, ako zažívala domáce násilie. Deppa, za ktorého bola vtedy vydatá, v ňom priamo nemenuje, ale z kontextu je jasné, že má na mysli jeho.

Deppa následne „vyobcovali“ zo slušnej spoločnosti a „vyhodili“ z Pirátov z Karibiku, filmovej série, ktorej bol hlavnou tvárou. Depp tvrdí, že sa žiadneho násilia nedopustil, naopak, že Heardová týrala jeho. Exmanželku zažaloval a tá za odplatu zažalovala jeho.

Milovníci bizára si rozhodne prišli na svoje. Od podivného krížového výsluchu prizvanej psychiatričky, ktorý sa točil okolo mafinov, až po vyjavenie skutočnosti, že sa Heardová údajne Deppovi vykadila do postele. Jeden nový fakt však niečo napovedá o širších súvislostiach celej kauzy. Vyšlo totiž najavo, že pôvodný článok, ktorý umožnil žalobe vzniknúť, nenapísala osobne Heardová, ale kedysi vážená nezisková organizácia ACLU.

Americká herečka Amber Heardová stojí v súdnej sieni. Foto: TASR/AP

Čím sa zaoberá neziskovka ACLU

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.