9. mája, 10:30

Takto vyzerá kultúra smrti

Takto vyzerá kultúra smrtiPropotratová aktivistka predvádzajúca nechutné divadlo pred Katedrálou sv. Patrika v New Yorku na deň matiek, 8.5.2022. Foto: reprofoto youtube

Fingované zabíjanie detí aj pálenie eucharistie, tak vyzerali protesty, ktoré na deň matiek organizovali viaceré propotratové organizácie v USA. Konali sa pred katolíckymi kostolmi, ale aj priamo v nich. Davy neobišli ani domy sudcov Najvyššieho súdu. Vo Wisconsine dokonca niekto podpálil budovu pro-life organizácie.

Odkedy portál Politico zverejnil predbežné rozhodnutie Najvyššieho súdu, podľa ktorého by tamojší sudcovia mali koncom júna zrušiť plošné „právo“ na potrat v rámci všetkých štátov USA, konali sa po celej krajine demonštrácie proti, ale aj za toto rozhodnutie. Situácia sa však vyostrila v nedeľu, kedy sa po celom svete slávil deň matiek. Propotratové organizácie totiž vyzývali svojich podporovateľov, aby protesty zintenzívnili práve v tento deň.

To, čo si prečítate a pozriete nižšie, sa nedá nazvať inak, ako kultúra smrti. Proti tomuto termínu Jána Pavla II. sa zástancovia potratov vždy vymedzovali, ale termín poľského pápeža len ďalej naberá na význame.

Organizácia Ruth Sent Us dokonca vyzvala svojich sympatizantov, aby demonštrovali „pred, alebo v katolíckych kostoloch“. V ďalšom svojom príspevku táto organizácia dokonca sľúbila, že spáli eucharistiu.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.