Niekdajšia víťazka veľkého krištáľového glóbusu sa stala víťazkou nedeľňajšieho superobrovského slalomu v stredisku Sv. Anton. Na druhom mieste skončila Talianka Marta Bassinová a pódium doplnila Švajčiarka Corinne Suterová. Petra Vlhová skončila v pretekoch na 19. priečke, keď sa v úvode nevyhla chybe.

Po sobotňajšom zjazde bol v stredisku Sv. Anton v nedeľu naplánovaný aj superobrovský slalom. Zatiaľ jediné Super-G v sezóne ovládla Češka Ester Ledecká, ktorá po včerajšom štvrtom mieste v zjazde patrila medzi úzky okruh favoritov aj teraz.

Petra Vlhová potvrdzuje narastajúcu formu a stáva sa z nej veľmi komplexná pretekárka. V zatiaľ jedinom superobrovskom slalome prebiehajúcej sezóny sa umiestnila 25-ročná Liptáčka na výbornom šiestom mieste. Bol to jej druhý najlepší výkon v tejto disciplíne. Jej doterajšie maximum bolo štvrté miesto z talianskeho strediska La Thuile. Vlhová si pred pretekmi vyžrebovala štartové číslo dva.

Medzi hlavné favoritky patrila minuloročná víťazka malého krištáľového glóbusu Corinne Suterová, ale aj Talianka Federica Brignoneová. Hlavné predsavzatie Vlhovej bolo nadviazať na sobotný zjazd a opäť zvýšiť bodový náskok pred jej veľkou konkurentkou Michelle Gisinovou.

Víťazka sa takisto nevyhla zaváhaniu

Ako prvá sa vydala na trať Talianka Elena Curtoniová, ktorá stanovila úvodný čas. Hneď za ňou so štartovým číslom dva sa spustila na trať Karla Schranza priebežná líderka svetového pohára Petra Vlhová. Štart v podaní 25-ročnej Liptáčky bol veľmi dobrý, ale za prvým medzičasom sa nevyhla veľkej chybe. Po vybočení z trate jej hrozilo pri neprejdení bránky možné vyradenie. Od spomínanej chyby sa Vlhová už nedokázala naplno skoncentrovať.

Lara Gutová-Behramiová sa radovala celkovo už zo svojho 13. triumfu v super-G.
Foto: TASR/AP

„Hlavná chyba bola po prvom medzičase, keď som išla neskoro a len tak-tak som sa dostala späť do línie. Odtiaľ som to nebola ja. Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa. Môj tím sa mi snažil dať čo najviac informácií, snažila som sa to využiť, ale žiaľ, spravila som jednu obrovskú chybu. Odtiaľ to nešlo tak, ako by som si priala,“ dodala po svojej jazde Vlhová.

Poslednú pasáž postavili veľmi technicky a viacero pretekárok malo podobné problémy ako Vlhová. Za zmienku stojí Nórka Kajsa Vickhoff Lieová, ktorá si išla po priebežné vedenie, ale pri chybe sa nevošla do bránky.

So štartovým číslom päť sa pustila do boja Lara Gutová-Behramiová, ktorá má spomedzi aktívnych lyžiarok najviac víťazstiev vo svetovom pohári. Švajčiarka potvrdila, že táto disciplína jej sedí a usadila sa na prvom mieste z ktorého ju už nikto nezosadil. Avšak ani Gutová-Behramiová sa nevyhla zaváhaniam.

„Skutočne som si myslela, že som to pokazila, v dolnej časti som nešla v ideálnej línii. Vedela som, že to bude ťažký super-G, ale tak mi to vyhovuje. Keď si zvyknete na jednoduchšie trate, stáva sa z toho výzva, no je to aspoň zábava,“ povedala Švajčiarka, ktorá si oblečie do budúceho superobrovského slalomu červený dres. Celkovo sa tešila už zo svojho 27. triumfu vo svetovom pohári. Problémy neobišli ani víťazku včerajšieho zjazdu Sofiu Goggiaovú, ktorá pre pád nedokončila preteky.

Druhé miesto si v Sv. Antone vyjazdila 24-ročná Talianka Marta Bassinová, ktorá predviedla veľmi rýchlu jazdu a stratila len 0,16 stotín sekundy. Bronzovú priečku obsadila jedna zo spolu favoritiek pretekov Corinne Suterová. Tá potvrdila výbornú formu v super-G, keď v minulých pretekoch skončila na druhom mieste.

Kto urobí menej chýb, ten víťazí

Petra Vlhová skončila v superobrovskom slalome na 19. mieste. Jej najväčšia konkurentka Švajčiarka Michelle Gisinová sa tentokrát umiestnila pred našou lyžiarkou a skončila na solídnom 8. mieste. Skresala tak svoju bodovú stratu a momentálne stráca na našu úretekárku 119 bodov.

„Bolo to veľmi náročné, najmä posledná pasáž bola náročne postavená, ale aj profil trate bol ťažký. Je potrebné vedieť, ako presne ísť, mne to nevyšlo. Kto urobí menej chýb, ten víťazí,“ dodala mierne sklamaná slovenská lyžiarka.

Vlhová sa najbližšie predstaví v utorňajšom večernom slalome vo Flachau Foto : TASR/AP

Vlhová musí na dnešné super-G rýchlo zahodiť za hlavu, pretože už v utorok ju čaká obľúbený slalom vo Flachau. Na legendárnu zjazdovku Hermana Maiera má Petra Vlhová výborné spomienky. Už začiatkom roka 2016 sa tu radovala 25- ročná pretekárka z tretieho miesta a neskôr tu ešte pridala dve víťazstvá.

Prvé kolo nočného slalomu z rakúskeho Flachau je naplánované na 18:00.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.