Hosťom nedeľnej diskusnej relácie TA3 V politike bol premiér Igor Matovič (OĽaNO). Vyjadroval sa k plánovanému plošnému testovaniu, nezhodám s koaličným partnerom SaS aj škandálu výnimky pre Štefana Holého (Sme rodina).

Vláda má na mimoriadnom zasadnutí rozhodnúť o masívnom nákupe testov a masívnom testovaní na ochorenie COVID-19. Matovič chce, aby sa členovia vlády zišli ešte v nedeľu, najneskôr v pondelok (11. 1.). Plánuje sa tak vyhnúť zatvoreniu fabrík a zakázu ľuďom chodiť do práce.

Premiér povedal, že práve trvajúci lockdown a ani sprísnené opatrenia prijaté na Silvestra sa na číslach neprejavujú. "Najneskôr zajtra bude mimoriadne rokovanie vlády, kde rozhodneme o masívnom nákupe testov, masívnom testovaní, lebo keď chceme zachrániť fabriky pred tým, aby sme ich zatvorili, musíme nasadiť aj iný nástroj a ten sme si vyskúšali na Orave. Teraz to robíme v Nitre, kde ľudia bez toho, aby nemali test, nemôžu ísť do firmy," vyhlásil premiér.

Situácia sa bude naďalšej zhoršovať, pretože nákazlivejšia britská mutácia nového koronavírusu je už na Slovensku podľa premiéra rozšírená. "Už sa nedá ohraničiť, že toto je ohnisko, mutáciu máme všade," uviedol.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.