6. mája, 14:17

V parlamente dnes neprešli tri pro-life zákony. Nepodporili ich ani viacerí kresťanskí politici

V parlamente dnes neprešli tri pro-life zákony. Nepodporili ich ani viacerí kresťanskí politiciNa snímke zástupcovia médií na balkóne rokovacej sály poèas 65. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) v Bratislave vo štvrtok 28. apríla 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Národná rada dnes hlasovala o dvoch návrhoch, ktoré mali obmedziť potraty, a jednom, ktorý ich mal zrušiť. Ani jeden neprešiel.

V parlamente sa dnes hlasovalo o troch pro-life návrhoch zákonov. Autorom prvého sú kotlebovskí poslanci Rastislav Schlosár a Magdaléna Sulanová. Jeho snahou bolo ukončiť takzvanú potratovú turistiku, teda zakázať vykonávanie potratov na požiadanie ženám, ktoré nemajú slovenské občianstvo.

Za jeho posunutie do druhého čítania hlasovalo len 24 poslancov zo 110 prítomných. Okrem poslancov ĽSNS, Republiky a nezaradených poslancov ho podporili aj 8 poslancov vládnej koalície. Dvaja z hnutia OĽaNO (Kuriak, Marcinčin) a šiesti zo strany Sme rodina (Kollár, Lukáč, Svrček, Borguľa, Hudecová, Pčolinská).

Ďalšie dva návrhy predložil odídenec z OĽaNO poslanec Martin Čepček. Pri oboch šlo o hlasovanie o tom, či návrhy postúpia do druhého čítania. V prvom návrhu chcel Čepček dosiahnuť lepšiu informovanosť žien pred podstúpením potratu a zákaz reklamy na potrat. Ak by jeho návrh prešiel, ženám, ktoré chcú podstúpiť potrat, by lekár musel okrem písomných informácií o potrate ukázať zábery zo sonografického vyšetrenia, popísať im, čo na monitore môžu vidieť a ak je to možné, tak aj pustiť zvuk tlkotu srdca. Zároveň požadoval zákaz reklamy na potraty.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.