6. mája, 09:45

Koniec Kresťanskej únie

Koniec Kresťanskej únieEduard Heger, Anna Záborská a Richard Vašečka. Foto: FB Kresťanskej únie

Aký zmysel má strana, ktorá sa nedokáže ozvať, keď jej vyhodia poslankyňu z klubu a keď jej požiadavky možno obchádzať mlčaním?

Tri javy posledných dní.

Prvý: poslanecký klub vylúčil poslankyňu Katarínu Hatrákovú za jej hlasovanie z klubu OĽaNO. Na rokovanie bola pozvaná, ale nestihla ani prísť. Nedostala teda príležitosť povedať ani slovo, kolegovia mali naponáhlo. Štyria boli proti, štyria sa zdržali, Hatráková je už vyhodená pred dverami.

Pritom na to nebol dôvod.

Poslankyňa hlasovala o Ficovi správne, urobila dobre, že jeho vydanie na väzobné stíhanie nepodporila. To vydanie by spôsobilo výrazne viac politických problémov, ako prinieslo policajného úžitku. (V klube si to myslí viac ľudí, ale neodvážili sa tak hlasovať.)

Navyše Fico má byť väzobne stíhaný za niekoľko rokov starý čin, ktorý nemožno oddeliť od kriminálnych deliktov Kisku a Matoviča, pričom šéf Smeru je naďalej obvinený a zrejme ho čaká súd. Hatráková to síce nedokáže vysvetliť, toľko hlúpostí, čo porozprávala novinárovi, ktorý jej kládol až smiešne povrchné otázky, sa len tak nevidí. Ale to je iný problém.

Väčšou témou je, že strana, ku ktorej Hatráková patrí, sa ani neozvala. Vyhodili jej poslankyňu a  predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská zostala ticho.

Druhý prípad.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.