4. mája, 15:26

Matovič: Čaputová je falošná a zákerná žena. V ďalších voľbách by som ju nepodporil

Matovič: Čaputová je falošná a zákerná žena. V ďalších voľbách by som ju nepodporilZuzana Čaputová a Igor Matovič. Foto: Martin Baumann/TASR

AKTUALIZOVANÉ Predseda vládneho hnutia OĽANO Igor Matovič by Zuzanu Čaputovú v ďalších voľbách za prezidentku SR nepodporil. Považuje ju za falošnú a zákernú. Slovensko by podľa neho malo hľadať lepšieho kandidáta.

„Považujem ju za falošnú a veľakrát zákernú ženu. Zažil s ňou dve stretnutia, o ktorých keby sa ľudia dozvedeli, by boli zhrození,“ povedal po rokovaní vlády Matovič. Zároveň však odsúdil vulgarizmy na adresu prezidentky z nitrianskeho protestu Smeru-SD.

Matovič si myslí, že by malo Slovensko hľadať lepšieho prezidentského kandidáta, ako je Čaputová. „Na druhej strane sa obávam, že tá fašisticko-mafiánska scéna sa zomkne a postaví nejakého silného kandidáta a nakoniec nám aj Čaputová bude dobrá. Ale bol by som rád, aby malo Slovensko väčšie ambície,“ uzavrel Matovič.

Prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ nepovedala, či by opäť kandidovala na najvyšší post v štáte. Ak by sa pre opätovnú prezidentskú kandidatúru rozhodla, podporu by našla v SaS.

Lengvarského by chcel odvolať

V nemilosti Matoviča sa ocitol aj jeho nominant na rezorte zdravotníctva. Politik by totiž súčasného ministra zdravotníctva SR Vladimíra Lengvarského navrhol odvolať z funkcie. Ako uviedol po stredajšom rokovaní vlády, Lengvarský je vzhľadom na obrovské zlyhania zrelý na výmenu.

Matoviča mrzí, že ministerstvo zdravotníctva otáľa s realizáciou plánu obnovy v časti výstavby nových nemocníc a ich rekonštrukcie. „Pred rokom bol plán obnovy schválený, dodnes nie je nič zrealizované. Pripomína mi to veľmi podobný scenár, keď sme v septembri 2020 schválili na vláde materiál vo výške 575 miliónov eur na oddlženie nemocníc,“ povedal šéf rezortu financií.

Ministerstvo zdravotníctva sa podľa jeho slov na to „vykašlalo, nič nerobilo a dodnes tieto zdravotnícke zariadenia nie sú oddlžené.“ Bol by rád, keby minister zdravotníctva začal konať.

Vymeniť Lengvarského za exministra Mareka Krajčího by sa podľa Matoviča už zrejme nedalo vzhľadom na nezhody v koalícii. Zároveň si myslí, že je to úloha premiéra. Priznal, že premiérovi už párkrát naznačil, aby Lengvarského z funkcie odvolal. Matovič zároveň poprel, že by bol Krajčí jeho poradcom.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.