3. mája, 09:13

Kyjev môže klamať aj každý deň, zbrane mu nedodáme, reaguje Maďarsko na obvinenia, že chcelo ukrajinské územie

Kyjev môže klamať aj každý deň, zbrane mu nedodáme, reaguje Maďarsko na obvinenia, že chcelo ukrajinské územieViktor Orbán. Foto: FB Viktor Orbán

AKTUALIZOVANÉ Ruský prezident Vladimir Putin sa s maďarským vedením podelil o svoje plány na inváziu Ukrajiny. Povedal to predseda Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov. Maďarské ministerstvo zahraničných vecí v reakcii vyhlásilo, že Kyjev môže vymýšľať klamstvá každý deň, ale Budapešť zbrane na Ukrajinu dodávať nebude.

„Maďarsko… otvorene deklaruje svoju spoluprácu s Ruskom. Navyše Putin ich predom varoval, že naša krajina bude napadnutá… Z nejakého dôvodu si mysleli, že si budú môcť vziať časť „ich“ územia. Toto sa nikdy nestane. Krajina, ktorá sa takto zachovala – uvidíme, aké dôsledky to bude mať pre túto krajinu, keď sa vojna skončí,“ pohrozil Danilov.

Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničia Oleg Nikolenko minulé dni varoval, že bezpečnosť Maďarska nebude zaručená, pokiaľ nebude zaručená aj bezpečnosť Ukrajiny. Nikolenko konštatoval, že ak Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine, jej susedné štáty sa stanú ďalším cieľom Kremľa.

Budapešť: Kyjev klame

Budapešť sa voči obvineniam Kyjeva ostro ohradila. Hovorca maďarského ministerstva zahraničných vecí Tamás Menczer v statuse zverejnenom na Facebooku vyhlásil, že maďarská vláda nebude dodávať zbrane do vojny na Ukrajine, a to nezmenia ani klamstvá, ktoré Kyjev vymýšľa každý deň.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.