3. mája, 07:14

Ďalšia Kočnerova nahrávka. Za sporom o hotel Carlton mal stáť Výboh

Ďalšia Kočnerova nahrávka. Za sporom o hotel Carlton mal stáť VýbohMarian Kočner a jeho advokát Michal Mandzák počas pojednávania v kauze falšovania televíznych zmeniek 11. februára 2020 v Pezinku. Foto: Jakub Kotian/TASR

V piatok uverejnil Štandard článok so zatiaľ neznámymi správami z Threemy, v ktorých Marian Kočner opisoval rolu údajného oligarchu Miroslava Výboha v spore o hotel Carlton. Náš denník zároveň získal nahrávku rozhovoru Kočnera s podnikateľom Erikom Mikurčíkom, kde mu dnes už odsúdený podnikateľ rozpráva o role Miroslava Výboha a jeho syna v tomto spore. Prepis uverejňujeme na konci tohto textu.

Rozhovor podnikateľa Erika Mikurčíka s Marianom Kočnerom sa uskutočnil počas Silvestra 2017 v Kočnerovom Sporthoteli na Donovaloch. Mikurčík pre Štandard potvrdil, že stretnutie sa uskutočnilo medzi štyrmi očami v Kočnerovej pracovni krátko po tom, ako sa s ním na recepcii zoznámil a pozval ho k sebe na rozhovor.

Za Carltonom je Výboh

Kočner s Mikurčíkom na nahrávke vedú spočiatku nezáväzný rozhovor o právnickom prostredí, neskôr sa dostávajú aj ku kauze Carlton. Bývalý spolumajiteľ Carltonu Mikurčík bol na nahrávke zvedavý na Kočnerove informácie o pozadí sporu na súdoch.

Mikurčík toto stretnutie pre Štandard už dávnejšie opísal ako informačne plodné. S Kočnerom sa vraj stretol náhodou a rozhovor s ním neodmietol, keďže sa potreboval zorientovať vo vzťahoch v zákulisí a veril, že Kočner mu poskytne cenné informácie. V tom čase – podľa vlastných slov – ešte netušil, že Kočner stojí na opačnej strane sporu a rozhovor bol len kamuflážou.  

Kočner na nahrávke tvrdí, že do kauzy Carlton sa zapojil aj Miroslav Výboh. Z kontextu vyplýva, že sa v tejto chvíli rozprávajú o role Norberta Bödöra. Tohto oligarchu Kočner podľa obvinení využíval, keď potreboval zariadiť alebo „upratať“ trestné stíhanie. Mikurčík bol totiž obvinený NAKA a práve Kočner v Threeme so sudcom Vladimírom Sklenkom organizoval plán, ako zabezpečiť stíhanie Mikurčíka. Počas rozhovoru s Mikurčíkom sa však Kočner tváril, že v spore nie je aktívne angažovaný a snažil sa vyvolať dojem, že stojí na strane Mikurčíka. 

„Tá aktivita bola len kvôli Výbohovi urobená. A ešte raz hovorím, ja som nechápal, prečo sa ten do toho na**bal, ale už chápem – pretože urobili tú dohodu, proste, že Denník N im dá pokoj.“

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.