30. apríla, 06:51

Makó a Beňa v kauze Pčolinský vraj nemôžu klamať. A prečo by nie?

Makó a Beňa v kauze Pčolinský vraj nemôžu klamať. A prečo by nie?Foto: Jakub Kotian/TASR

Presvedčenie obžaloby a médií o tom, že „Makó a Beňa nedokážu klamať“, nie je dôkazom ani faktom, ale skôr vierovyznaním. Obzvlášť zarážajúce je, že stíhanie Pčolinského je pri neexistencii ďalších dôkazov postavené doposiaľ len na tomto presvedčení.  

Pčolinského obhajoba bola spočiatku – kým ešte on sám sedel v base – veľmi zvláštna. Popierala nielen úplatok pre neho samého, ale spochybňovala aj samotné priznanie Makóa a Beňu. Obhajoba vtedy navyše zdôrazňovala, že samotný Zoroslav Kollár úplatok poprel.

Pčolinský pritom dlhodobo považoval Kollára za vážneho zločinca, ostatne, preto ho aj dal ako šéf tajnej služby sledovať a monitorovať. A potom jeho obhajoba tvrdí, že ak Kollár popiera, že odovzdal nejaké drobné „všimné“, určite hovorí pravdu? Už vtedy bolo zjavné, že takémuto naratívu nik neuverí. 

Lenže dnes sme o kus ďalej. Už ani Pčolinský a jeho obhajoba nespochybňuje, že Makó a Beňa úplatok prevzali. Vieme, že Beňa v zmysle zadania úplatku vo funkcii námestníka SIS aj konal, keď zastavil odposluch „dreveného“ mobilu Zoroslava Kollára. Aj Kollár sám sa medzičasom k odovzdaniu úplatku priznal.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.