29. apríla, 11:12

Dráčik: Kúpime väčšie množstvo plynu. Rozhoduje cena, nie mena, hlási v banneri

Dráčik: Kúpime väčšie množstvo plynu. Rozhoduje cena, nie mena, hlási v banneri

Po proteste voči obrannej dohode s Američanmi sa slovenská hračkárska firma Dráčik opäť zapája do tém, ktoré hýbu Slovenskom aj svetom. Na svojom webe totiž zverejnila banner, podľa ktorého má záujem o kúpu väčšieho množstva plynu. Rozhoduje vraj cena, nie mena.

Koncom marca Rusko oznámilo, že za plyn určený pre Európu nebude prijímať eurá ani doláre, platby sa chystá požadovať len v rubľoch. Oznámil to prezident Vladimir Putin s tým, že opatrenie sa týka krajín, ktoré Kremeľ považuje za nepriateľské.

O tom, že Moskva v tejto veci nehovorila do vetra, svedčí skutočnosť, že štátna plynárenská spoločnosť Gazprom zastavila pred niekoľkými dňami dodávky tejto energetickej suroviny do Bulharska a Poľska, ktoré platby v ruskej mene odmietli.

Podľa agentúry Bloomberg si naopak už desať európskych krajín otvorilo rubľové účty v Gazprombanke. Bloomberg s odvolaním sa na zdroj z Gazpromu píše, že štyri európske krajiny už na platby v rubľoch kývli. Z predchádzajúcich vyjadrení a postojov k Rusku sa dá len špekulovať, že k najústretovejším môžu patriť napríklad Nemci, Rakúšania či Maďari.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.