29. apríla, 05:37

Zoroslav Kollár: Makó mal byť v SIS na základe dohody s Hegerom

Zoroslav Kollár: Makó mal byť v SIS na základe dohody s HegeromĽudovít Makó. Foto: Jakub Kotian/TASR

Vo štvrtok médiá zverejnili informáciu, že sa obvinený kontroverzný podnikateľ Zoroslav Kollár priznal k úplatku pre bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a jeho zástupcu Borisa Beňu. Pčolinský následne zverejnil časť zápisnice z Kollárovho výsluchu, podľa ktorej Kollár údajne nevedel, pre koho je úplatok určený. Malo ísť vraj len o „poďakovanie“ za priateľskú službu a „upratanie“ problému.

„Som obvinený, disponujem už oficiálne zápisnicou, nemám inú možnosť, ako sa brániť titulkom, že Zoroslav sa priznal, že mi dal úplatok,“ napísal Pčolinský na sociálnej sieti, čím sa snažil ospravedlniť, prečo zápisnicu zverejnil.

Hoci v médiách včera prevládal víťazoslávny pokrik, že Pčolinského obhajoba dostala po priznaní Zoroslava Kollára ďalšiu vážnu ranu, výpoveď Kollára v skutočnosti nehrá až tak celkom v jeho neprospech. Zapadá totiž rovnako dobre aj do Pčolinského verzie udalostí.

Pčolinský totiž pre Štandard aj pre Denník N nedávno špekuloval, že Makó sa mohol snažiť Zoroslavovi Kollárovi votrieť do priazne tým, že mu vybavoval pomoc v SIS. Kollár na výsluchu naznačoval, že ho Makó k tejto pomoci, ktorú podľa svojich slov vlastne ani nepotreboval, doslova dotlačil. Pritom poprel, že by vedel, že adresátom úplatku mal byť Pčolinský.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.