28. apríla, 13:07

Pápež František a patriarcha Kirill sa možno stretnú v Bratislave, píše americká agentúra

Pápež František a patriarcha Kirill sa možno stretnú v Bratislave, píše americká agentúraPápež František a patriarcha Kirill v roku 2016. Foto: TASR/AP

Plánované druhé stretnutie Františka a Kirilla možno bude v Bratislave. Píše to americká agentúra.

Aj keď sa druhé plánované stretnutie pápeža Františka a moskovského patriarchu Kirilla zatiaľ odložilo, stále je na programe. Aj keď sa uvažovalo o Jeruzaleme v júni tohto roku, tentoraz by sa obaja kresťanskí lídri mohli stretnúť na Slovensku.

Hovorí sa aj o iných lokalitách, ako napríklad Kazachstan, kde pápež pravdepodobne zavíta v septembri, prípadne o Maďarsku. Avšak Slovensko je „silný kandidát“, konkrétne Bratislava. Tvrdí to americká agentúra Catholic News Agency s odvolaním sa na slovenský zdroj. Dôvodom je, že ide o hlavné mesto štátu, ktorý hraničí s Ukrajinou a prijíma utečencov z tejto krajiny, ktorá je vo vojne. A tiež preto, že je to národ v strede Európy, kontinent, ktorý zažil sovietsky útlak a pozná potrebu zmierenia.

Toto miesto navrhol práve Sloválk Ján Figeľ, bývalý osobitný vyslanec EÚ pre podporu slobody náboženstva alebo viery mimo EÚ v rokoch 2016 až 2019. Ten pre agentúru povedal, že „sa ľudia a cirkev potrebujú podeliť o dôležité posolstvá a záväzky láskyplnej viery a pravdy, odvahy, pokoja, zmierenia a bratstva, a teraz najmä v Európe a pre Európu.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.