28. apríla, 12:07

Pacienti s COVID-19 budú na bežných oddeleniach, mení sa aj PCR testovanie

Pacienti s COVID-19 budú na bežných oddeleniach, mení sa aj PCR testovanieIlustračný obrázok, Fyzioterapeutka cvičí s pacientom, ktorý sa zotavuje z ochorenia COVID-19 počas jeho 59 dňa pobytu v nemocnici ministerstva vnútra vo Varšave v stredu 19. januára 2022. Foto: TASR/AP

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR od mája ruší opatrenia hospodárskej mobilizácie v nemocniciach. Zároveň sa menia podmienky pre bezplatné PCR testovanie.

Po takmer úplnom zrušení nosenia respirátorov pokračuje rezort zdravotníctva v uvoľňovaní protiepidemických opatrení. Na rad sa dostal režim v nemocniciach, spôsob testovania či podmienky pre vstup do zdravotníckych zariadení.

„Tieto zmeny sú umožnené hlavne naďalej sa zlepšujúcou epidemiologickou situáciou, tak na Slovensku, ako aj v zahraničí. Naďalej klesá výraznejšie aj počet pacientov v nemocniciach, z približne 850 pacientov, ktorých aktuálne evidujeme v nemocniciach, je okolo šesťsto s primárnou diagnózou COVID-19, keď sa blížime ku kapacitám infekčných oddelení,“ uviedol šéf Inštitútu zdravotných analýz (IZA) Matej Mišík.

Umelú pľúcnu ventiláciu si na celom Slovensku vyžaduje len 18 pacientov. Manažment pacientov je pre nemocnice zvládnuteľný.

Epidemiologická situácia k 27. aprílu 2022. Foto: uvzsr.sk

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.