AKTUALIZOVANÉ Proti kontroverznému usmerneniu rezortu zdravotníctva o zmene pohlavia začína verejne vystupovať aj zopár poslancov OĽaNO. György Gyimesi napríklad hovorí o bláznovstve a živnej pôde pre progresívnych fanatikov. Podľa kuloárnych informácií Štandardu minister dokonca odignoroval premiérov príkaz oznámiť zrušenie dokumentu v stredu. Tlaky na odvolanie Vladimíra Lengvarského údajne silnejú. Ten medzičasom avizoval diskusiu s odborníkmi.

A zrejme je už aj po nej, aspoň podľa ostatných vyjadrení, ktoré priniesol Postoj. Zmena pohlavia už nebude možná bez chirurgického zákroku. Tak to hneď po predložení pre Štandard napísala Anna Záborská.

Tento vývoj má zodpovedať diskusii v stále viac rozdelenom a rozhádanom klube OĽaNO, proti Lengvarského návrhu sa nepostavili len kresťania z Kresťanskej únie, ale aj ďalší poslanci.

Poslanci OĽaNO očakávajú, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dodrží svoj sľub a stiahne usmernenie o zmene pohlavia. "O stiahnutie usmernenia žiadalo vyše 20 poslancov OĽaNO, pričom ho minister výslovne prisľúbil za prítomnosti predsedu vlády Eduarda Hegera," informovali Peter Kremský, Anna Andrejuvová, Vojtech Tóth, Peter Liba, Milan Kuriak a Peter Vons.

Najnovšie autorské články