28. apríla, 11:00

Vládni poslanci podržali Mikulca vo funkcii. Proti jeho odvolaniu však hlasovalo len 58 z nich

Vládni poslanci podržali Mikulca vo funkcii. Proti jeho odvolaniu však hlasovalo len 58 z nichRoman Mikulec. Foto: TASR/Jaroslav Novák

AKTUALIZOVANÉ Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) ostáva vo svojej funkcii. Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtkovom hlasovaní nepodporili opätovný návrh opozície na jeho odvolanie. Zo 120 prítomných poslancov podporilo návrh na odvolanie 53 zákonodarcov, proti bolo 58. Na odvolanie bolo potrebných aspoň 76 hlasov.

Poslanci hnutia Sme rodina na hlasovaní neboli prítomní. Predseda hnutia Boris Kollár sa hlasovania zdržal. Rovnako sa zdržali aj poslanci klubu Sloboda a Solidarita (SaS) Marian Viskupič, Vladimíra Marcinková, Vladimír Ledecký, Miroslav Žiak a Jozef Kanuščák. Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová nehlasovala.

Predseda Sme rodina Boris Kollár v stredu 27. apríla vyhlásil, že keby boli v opozícii, tak by hlasovali za Mikulcovo odvolanie. Tieto slová Kollár povedal po tom, čo polícia podľa medializovaných informácií obvinila poslanca Sme rodina Martina Borguľu, že mal dať úplatok 50-tisíc eur.

Zvolanie mimoriadnej schôdze k Mikulcovi iniciovala opozičná stran Smer-SD po obvinení jej predsedu Roberta Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva, a tiež zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.