27. apríla, 12:10

Európska komisia varuje Muska. Twitter sa podľa nej bude musieť prispôsobiť európskym pravidlám

Európska komisia varuje Muska. Twitter sa podľa nej bude musieť prispôsobiť európskym pravidlámIkona aplikácie Twitter. Foto: TASR/AP

Plány Elona Muska na premenu Twitteru narazili na Brusel. Európska komisia nového majiteľa varovala, že musí dodržiavať jej pravidlá o slobode prejavu a odstraňovaní nenávistného obsahu na sociálnych sieťach. Musk chce zrušiť striktné pravidlá, ktoré na sociálnej sieti obmedzovali slobodu prejavu a blokovali časť obsahu.

Európska komisia v utorok varovala Twitter, že sa bude musieť „úplne prispôsobiť európskym pravidlám“ bez ohľadu na zámery Elona Muska týkajúce sa slobody prejavu, informuje portál euronews.

Podľa Financial Times, Musk pri predkladaní svojich plánov pre budúcnosť Twitteru načrtol úvahy o uvoľnení zásad kontroly obsahu a sám seba označil za „absolutistu slobody prejavu“.

Plánované zmeny pána Muska v Twitteri a ich odozva budú pozorne sledované, píše The Wall Street Journal. Twitter je menší než iné sociálne siete. Denne využíva platformu približne 217 miliónov používateľov, z ktorých má spoločnosť nejaký profit, čo je v porovnaní s 1,9 miliardy používateľov denne v prípade Facebooku pomerne nízke číslo. Medzi používateľov Twitteru však patria mediálne osobnosti, politici, aktivisti a nadšenci technológií, ktorí pomáhajú formovať spoločenský diskurz.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.