26. apríla, 14:48

Kotleba si prišiel do parlamentu uplatňovať zaniknutý mandát. Idem do práce, oznámil novinárom

Kotleba si prišiel do parlamentu uplatňovať zaniknutý mandát. Idem do práce, oznámil novináromMarian Kotleba sa snaží dostať do budovy parlamentu s poslaneckým preukazom, keď mu bol prístup zamietnutý pred začiatkom rokovania 65. schôdze NR SR 26. apríla 2022 v Bratislave. Foto: Martin Baumann/TASR

Marian Kotleba si prišiel v utorok okolo poludnia do Národnej rady SR uplatňovať poslanecký mandát. Oznámenie o tom, že mu v zmysle ústavy zanikol, označil za zdrap papiera. Podľa vlastných slov sa zodpovedá jedine svojim voličom, ktorí ho žiadajú o to, aby o parlamentné kreslo bojoval.

Líder opozičnej strany ĽSNS Marian Kotleba sa v utorok krátko popoludní snažil dostať na rokovanie parlamentu aj napriek tomu, že mu zanikol poslanecký mandát. „Idem do práce,“ oznámil na mieste médiám.

Toto svoje konanie avizoval už vopred na sociálnej sieti. V príspevku z pondelka skonštatoval, že v súvislosti so zánikom mandátu zákonodarcu mu neprišilo žiadne vyrozumenie.

„… mám za to, že môj mandát stále platí, a preto sa zajtra zúčastním rokovania Národnej rady Slovenskej republiky. Zhruba v čase 12:30 prídem do parlamentu,“ uviedol Kotleba na Facebooku.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.