26. apríla, 11:09

Elon Musk a Twitter sa napokon dohodli. Sociálnu sieť kúpil za 44 miliárd dolárov

Elon Musk a Twitter sa napokon dohodli. Sociálnu sieť kúpil za 44 miliárd dolárovElon Musk. Foto: TASR/AP

Elon Musk a vedenie mikroblogovacej platformy sa dohodli sa predaji firmy za desiatky miliárd dolárov. Elon Musk kupuje spoločnosť Twitter a chce ju zmeniť k lepšiemu. Gigantický obchod roka prinesie najbohatšiemu mužovi sveta kontrolu nad vplyvnou sociálnou sieťou a rozšíri svoje podnikateľské impérium. V osobitnom texte akvizíciu okomentoval Jaroslav Daniška.

Najbohatší muž sveta Elon Musk rozširuje svoje portfólio. Riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX sa dohodol na kúpe populárnej mikroblogovacej siete, na ktorej Musk rozhodne patrí k najvplyvnejším používateľom. Medzi prvými o odkúpení Twitteru informovali noviny Wall Street Journal.

Prijatie ponuky vo výške 44 miliárd amerických dolárov (v prepočte zhruba 41 miliárd eur) sa tak stáva pomysleným míľnikom vo svete sociálnych sietí. Vedenie Twitteru bolo najprv voči ponuke skeptické, ale napokon názor zmenilo.

Twitter patril k platformám, ktoré postupne sprísňovali pravidlá a odstraňovali obsah či používateľov, ktorí ich porušovali. Kritici hovorili o obmedzovaní slobody prejavu a Musk avizuje, že chce trend otočiť.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.