27. apríla, 06:25

Elon Musk si Twitter zaslúži. Už dnes má však dve obrovské zásluhy, ktoré mu nikto neodoprie

Elon Musk si Twitter zaslúži. Už dnes má však dve obrovské zásluhy, ktoré mu nikto neodoprieElon Musk na Twitteri. Foto: TASR/AP

Začiatkom tohto týždňa sa šírila správa, že najbohatší človek sveta Elon Musk kupuje sociálnu sieť Twitter. Jeho používatelia sledovali Muskove pokusy prevziať Twitter v posledných niekoľkých týždňoch s veľkým zaujatím. Miliardár sa vyhlasuje za zástancu slobody slova. Časť používateľov si tak sľubuje novú éru bez akéhokoľvek cenzurovania, druhá časť sa zase bojí šírenia dezinformácií a manipulácií, ktoré zvedú svet na scestie. Pravdepodobnejšie je, že sa veľmi nič nestane.

Zrejme sa skončí „kontrola obsahu“, ako znie eufemizmus pre cenzúru, ale veľký zásah na reálne dianie mať nebude. Peklo z Twitteru totiž nerobia jeho pravidlá, ale do veľkej miery jeho používatelia. Nech však Musk s Twitterom urobí čokoľvek, svoje miesto v histórii má už zaručené.

Aj keby využil kúpu sociálnej siete len na to, aby mohol do konca života beztrestne tweetovať fotky svojho prirodzenia, stále po sebe zanechá jednoznačne pozitívny odkaz. Musk je nesmierne polarizujúca osobnosť, pretože má podrezané ústa, neotesané vystupovanie a podivný zmysel pre humor. Má však dve obrovské zásluhy, ktoré mu nikto neodoprie.

Elektromobilita musí cieliť na bežných ľudí

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.