26. apríla, 10:52

Naď: Rokovania o predaji húfnic Zuzana 2 sú v pokročilom štádiu. Uprednostníme Ukrajinu pred slovenskou armádou

Naď: Rokovania o predaji húfnic Zuzana 2 sú v pokročilom štádiu. Uprednostníme Ukrajinu pred slovenskou armádouJaroslav Naď počas odovzdávania samohybných kanónových húfnic Zuzana 2 do užívania profesionálnym vojakom v priestoroch 11. mechanizovaného práporu v Martine. Foto: TASR/Erika Ďurčová

AKTUALIZOVANÉ Ukrajinským vojakom by mali v boji proti ruským okupačným silám pomáhať aj na Slovensku vyrábané samohybné húfnice Zuzana 2. V porovnaní so systémom S-300 ich však nemienime darovať, ale má ísť o riadny predaj. Rokovania potvrdil aj minister obrany Jaroslav Naď.

Posledná ťažká zbraň vyrábaná na Slovensku, samohybná húfnica s označením Zuzana 2, podľa viacerých správ onedlho poputuje do výzbroje ukrajinskej armády.

O presune tejto vojenskej techniky sa hovorí už od začiatku apríla, pričom finálna dohoda je podľa TV Markíza na spadnutie a k jej realizácii by mohlo prísť už tento mesiac.

Kyjev prejavil záujem o jednu batériu, čo je osem samohybných húfnic. Ukrajinci avizujú, že nepôjde o dar, ale za Zuzany 2 nám riadne zaplatia.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.