25. apríla, 15:46

Autobusy aj nocľah pre demonštrantov. Smer vzal mobilizáciu za Kaliňáka vážne. Remišová reaguje

Autobusy aj nocľah pre demonštrantov. Smer vzal mobilizáciu za Kaliňáka vážne. Remišová reagujeNa snímke uprostred poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) počas protestného zhromaždenia proti obrannej dohode s USA pred budovou Národnej rady SR 8. februára 2022 v Bratislave. Foto: TASR/AP

Opozičný Smer v reakcii na vzatie exministra vnútra Roberta Kaliňáka do väzby vyhlasuje takzvanú mobilizáciu za demokraciu a právny štát. V rámci nej bude zvážať občanov na protest do Bratislavy autobusom a dokonca im zabezpečí nocľah. Ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová v odozve na to píše, že Smer bude zvážať ľudí pred parlament za guláš a pivo a demokraciu bude naopak vydierať.

Obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka vzali do väzby. V sobotu popoludní o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. O sťažnosti obvineného bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Kaliňákova strana sa však s týmto verdiktom odmietla stotožniť a podľa vlastných slov za ním plne stojí, pričom Kaliňáka označuje za „nevinného človeka“ a „obeť politických represálií“. V reakcii na rozhodnutie ŠTS koaličná strana vyhlásila takzvanú mobilizáciu za demokraciu a právny štát. Protest sa uskutoční v stredu pred budovou parlamentu, pričom detaily strana ešte len ozrejmí.

„Naplnili sa naše slová. Štátna mafia vedená Čaputovou, Hegerom, Lipšicom a Matovičom, ktorá zneužila vyšetrovateľov NAKA, dovydierala Generálneho prokurátora a sudcov Špecializovaného trestného súdu, sa rozhodla všetkých oponentov pozatvárať,“ uviedol Smer v stanovisku s tým, že v sobotu sa na Slovensku začala „doba temna“.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.