24. apríla, 14:30

Útočník s nožom v kostole v Nice ťažko zranil kňaza. Zaútočil priamo počas omše

Útočník s nožom v kostole v Nice ťažko zranil kňaza. Zaútočil priamo počas omšePolícia zasahuje na mieste útoku v meste Nice, Francúzsko. Foto: Twitter / Éric Ciotti

Muž s nožom zaútočil v nedeľu v kostole v juhofrancúzskom meste Nice na kňaza, ktorému spôsobil ťažké zranenia. Život duchovného však nie je v ohrození, oznámil francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin. K útoku došlo v deň druhého kola francúzskych prezidentských volieb.

K útoku došlo počas raňajšej omše v kostole Saint-Pierre-d’Arene v centre mesta neďaleko pobrežnej promenády, uviedla policajná hovorkyňa. Útočník bol podľa nej zjavne psychicky zmätený a zadržali ho zasahujúci policajti. Zranenia utrpela aj mníška.

Starosta Nice Christian Estrosi informoval, že v nemocnici už hovoril s kňazom a mníškou. Útočníkom je podľa neho francúzsky občan z mesta Fréjus, ktorý nemá záznam v registri trestov. Prefekt departementu Alpes-Maritimes Bernard Gonzalez uviedol, že útočník už podstúpil psychiatrickú liečbu, a to aj v príslušnej nemocnici. Nebol registrovaný ako kriminálnik ani radikalizovaná osoba. Úrady preto nepredpokladajú extrémistické pozadie činu.

V Nice pred rokom a pol spôsobil útočník s nožom pochádzajúci z Tuniska smrteľné zranenia trom ľuďom v kostole Notre-Dame v centre mesta. Útok klasifikovali ako čin islamského terorizmu, píše DPA.

K najšokujúcejšiemu útoku v kostole vo Francúzsku došlo 26. júla 2016 v meste Saint-Étienne-du-Rouvray na severe krajiny. Počas rannej omše tam dvaja islamisticky motivovaní páchatelia najskôr zadržali šiestich ľudí ako rukojemníkov. Následne zavraždili kňaza Jacqua Hamela (85), ktorému podrezali hrdlo, a vážne zranili ďalšieho 86-ročného muža.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.