23. apríla, 15:54

Ukrajinského vojaka zachránil pred guľkou zo samopalu smartfón

Ukrajinského vojaka zachránil pred guľkou zo samopalu smartfónGuľka zachytená v smartfóne ukrajinského vojaka. Foto: screenshot YouTube/Raw Ukraine Videos

Sociálnymi sieťami sa v posledných dňoch šíri video z ukrajinského frontu, na ktorom vojak ukazuje smartfón zničený guľkou zo samopalu. Mnohí používatelia na internete prispeli do diskusie vtipnými komentármi. „Ak by to bola Nokia, stále by fungovala,” znel jeden z komentárov.

Vojna na Ukrajine priniesla množstvo tragických či hrdinských príbehov. Vďaka sociálnym sieťam a internetu sa videá z frontu dokážu šíriť po celom svete behom niekoľkých sekúnd. Výnimkou nie je ani tridsaťsekundový príspevok zachytávajúci rozhovor dvoch ukrajinských vojakov. Záznam sa pôvodne objavil na Reddite.

Jeden z vojakov na videu ukazuje smartfón, do ktorého sa zachytila guľka kalibru 7,62 mm. Tento typ projektilu používajú desiatky rôznych samopalov, napríklad ruský AK-47 alebo československý vz. 58. Je pravdepodobné, že guľka zachytená v telefóne pochádzala práve zo zbrane ruského vojaka.

Pod príspevkom na Reddite používatelia rozpútali bohatú diskusiu. Viacerí sa zhodli na tom, že smartfón zo skla, plastu a kovových častí nie je schopný zastaviť guľku zo samopalu. Projektil sa teda pravdepodobne odrazil a smartfón zdevastoval bez toho, aby zranil jeho vlastníka.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.