22. apríla, 12:48

Pápež František sa v júni nestretne s patriarchom Kirillom. Mohlo by to spôsobiť veľa zmätku

Pápež František sa v júni nestretne s patriarchom Kirillom. Mohlo by to spôsobiť veľa zmätkuPápež František a patriarcha Kirill v roku 2016. Foto: TASR/AP

Plány na zorganizovanie stretnutia pápeža Františka s najvyšším predstaviteľom ruskej pravoslávnej cirkvi patriarchom Kirillom, ktoré sa malo uskutočniť v júni v Jeruzaleme, boli pozastavené. Uviedol to sám František v rozhovore pre argentínske noviny La Nación. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

František v rozhovore povedal, že plán na usporiadanie stretnutia s Kirillom bol „pozastavený“, pretože vatikánsky diplomati oznámili, že takéto stretnutie „by mohlo v tejto chvíli spôsobiť veľa zmätku“.

Agentúra Reuters ešte 11. apríla priniesla informáciu, že Vatikán zvažuje predĺženie pápežovej cesty do Libanonu v dňoch 12. – 13. júna o jeden deň, aby sa František mohol stretnúť s Kirillom 14. júna v Jeruzaleme.

Podľa Reuters môže zrušenie plánov na stretnutie súvisieť s tým, že patriarcha moskovský a celej Rusi podporuje inváziu na Ukrajinu.

Kirill, ktorý je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina, svojimi vyhláseniami aj v minulosti ospravedlňoval kroky Ruska. Patriarcha dokonca prirovnal Putinovu vládu k Božiemu zázraku.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.